Klimatyczny antracyt

Realizując aneksy kuchenne w apartamentach na wynajem bardzo istotna jest uniwersalność przyjętych rozwiązań.

Niezwykle istotne jest to, aby taka kuchnia była intuicyjna dla, bez wątpienia, wielu osób, przekraczających progi naszego mieszkania. 

Warto zwrócić uwagę na rozwiązania przydatne właścicielom, którzy czasem odwiedzają swoje lokale.

 

S p o k ó j  i  o d p o c z y n e k

Przestrzeń kuchni została zaprojektowana w taki sposób aby można było w niej odpocząć. Postawiliśmy więc na ciemne, jednak dość neutralne, przyjemne w odbiorze kolory. Bez wątpienia dadzą wytchnienie oczom. Antracytowy laminat zdecydowano połączyć się z innym, do złudzenia przypominającym drewno. Wszystko dzięki materiałom z kolekcji Harmony Kronospanu. Posiadają one niezwykłą teksturę oraz bardzo eleganckie szerokie usłojenie. W kuchniach przeznaczonych do wynajmu dobrze sprawdzają się wybrane materiały. Laminat sam w sobie jest odpornym materiałem na uszkodzenia, przy czym jest dużo bardziej ekonomicznym wyborem, w stosunku do frontów akrylowych. Ciemne kolory mogą czasami sprawiać przytłaczające wrażenie. Aby tego uniknąć część dolnych szafek wiszących zamieniliśmy na półkę, która nadała kuchni sporo lekkości. 

Pomimo tego, że projektowana przestrzeń znajdowała się w domku, więc nie na aż tak bardzo małym metrażu, zdecydowaliśmy się na optyczne jego powiększenie. Zastosowaliśmy przyciemnione lustro pomiędzy szafkami dolnymi, a górnymi. Ciemniejszy odcień pozwoli na delikatne wygaszenie odbicia, czyniąc je przytulniejszym

Ściana przechodząca w salon przyzdobiona została tapetą WonderWall DIANA. Dodaje ona poczucia sielskości uzupełniając i łagodząc, jednak, dość mocną kompozycję. Tapety dobrze sprawdzają się w ubraniu najbardziej pustej ściany, sztuką jest dobranie odpowiedniego wzoru.

 

Z a s p o k o j e n i e  p o t r z e b  w y n a j m u j ą c y c h

Na wyposażeniu kuchni znalazły się pomniejszone wersje sprzętów AGD. W zależności od preferowanej formy wynajmu rozważamy zawsze wszystkie opcje. W tym przypadku postawiono na lodówkę 122 cm, z komorą niskich temperatur, zmywarkę o szerokości 45 cm oraz 4-polową płytę indukcyjną. Zdecydowano również o wyborze mikrofalówki, zamiast piekarnika. Alternatywą zawsze mogą być piekarniki kompaktowe lub tradycyjne z funkcją mikrofali, jeśli nie chcemy rezygnować ze wszystkich funkcjonalności tych sprzętów, a dysponujemy niewielką ilością miejsca.

 

Z a s p o k o j e n i e  p o t r z e b  w ł a ś c i c i e l i

Z uwagi na sporadyczne użytkowanie domku przez właścicieli zaprojektowano pogłębione górne szafki, które służyć będą jako schowek na prywatne rzeczy. Wówczas zaopatrzone zostają w zamki zabezpieczające przed ich otwieraniem. Posiadają one taką głębokość, jak dolne, zatem są niezwykle pojemne. Mogą służyć również jako miejsce do przechowywania środków czystości lub bielizny pościelowej

 

 

A Wam jak się podoba zaprezentowana aranżacja? 

Jeśli marzycie o przemyślanej kuchni do Waszego domku lub apartamentu na wynajem  - zapraszamy do kontaktu!

Stwórzmy razem kuchnię na miarę Twoich potrzeb!

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com