Niewielka kuchnia w bloku pełna dobrych rozwiązań

 

Aby zaaranżować niewielką kuchnię, pełną funkcjonalnych rozwiązań zawsze mierzymy się, z nie lada wyzwaniem.
Konieczna jest analiza stylu życia i sposobu funkcjonowania klienta, dla którego dany projekt powstaje.
Głęboka analiza i kreatywność pomaga nam w stworzeniu tak pięknyc
h, minimalistycznych i harmonijnych, przy czym również ergonomicznych, przestrzeni. 

 

H a r m o n i a   k o l o r ó w

W niniejszej aranżacji kuchni jasna szarość, biel spotyka się z drewnem olejowanym. Stanowi to niezwykle harmonijne i minimalistyczne rozwiązanie. Szarość we wnętrzach jest doskonałą bazą dla innych kolorów i dekorów. Niezwykle dobrze łączy się z drewnem i odcieniami bieli. W delikatniejszych zestawieniach dodaje głębi aranżacji, a wraz z drewnem tworzy niezwykle kojący duet. Na blat roboczy, wraz ze splashbackiem, zdecydowano się na wybór spieku kwarcowego Mont Blanc Neolith. Ma on niezwykle oryginalny dekor jak na tego typu wzór. Dodaje wnętrzu niewymuszonej elegancji, a dzięki zestawieniu pozostałych kolorów wybija się na pierwszy plan. Ceramiczny zlewozmywak w podbudowie, jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu nie zakłóca tafli spieku. Całość dopełniają złote mosiężne uchwyty.

 

R o z w i ą z a n i a   f u n k c j o n a l n e   -   n i e s t a n d a r d o w e   p o d e j ś c i e   d o   A G D 

Chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na sprzęty AGD w przedstawionej kuchni.

Niestandardowym, niezwykle rzadko spotykanym rozwiązaniem jest umiejscowienie zmywarki- która zabudowana została w słupku, zamiast pod blatem roboczym przy zlewozmywaku. Taki układ umożliwił bardziej funkcjonalny rozkład całej kuchni. 

Kolejnym, wciąż niezbyt często spotykanym rozwiązaniem, jest minimalizacja sprzętów AGD i stawianie na wielofunkcyjne rozwiązania. Pod hasłem "minimalizacja" mamy na myśli również redukcję rozmiaru. W przedstawianej kuchni chcieliśmy zyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania, co umożliwiło nam zastosowanie kompaktowego piekarnika z funkcją mikrofali, pod którym znalazło się jeszcze miejsce na szufladkę. Kompakty mają najczęściej około 45 cm, więc jest to aż o 15 cm mniej od piekarnika standardowego. Nie musimy się obawiać o ilość funkcji w pomniejszych wersjach sprzętów, posiadają wszystkie funkcjonalności w zależności od potrzeb. Model wykorzystany przy realizacji ma dodatkowo funkcję mikrofali, dzięki czemu nie ma konieczności zastosowania osobnego urządzenia. 

W ramach funkcjonalnych rozwiązań warto wspomnieć jeszcze o baterii kuchennej. Z uwagi na umiejscowienie zlewozmywaka przy oknie, warto mieć na uwadze to, czy nie zajdzie pomiędzy nimi kolizja. W efekcie czego okno nie będzie się otwierać. Jest to bardzo istotne szczególnie wtedy, gdy nie ma możliwości umycia szyby od zewnątrz. W tym przypadku postawiliśmy na baterię podokienną Blanco Eloscope,  która niemalże w całości chowa się w blacie. Wystarczą zaledwie 3 cm pomiędzy skrzydłem okiennym, a blatem.

 

R o z w i ą z a n i a   f u n k c j o n a l n e   -  a k c e s o r i a   k u c h e n n e

Aby niewielką przestrzeń uczynić funkcjonalną często skłaniamy się ku ergonomicznym akcesoriom, które pomagają wygodnie korzystać na co dzień z naszej kuchni. 

W niniejszej realizacji zastosowaliśmy dwa kosze narożne typu LE MANS, dzięki czemu możemy w łatwy sposób skorzystać z trudno dostępnych obszarów naszej kuchni. Kosze te, mają kształt przypominający nerkę. Nie posiadają one również dodatkowych przegród, dzięki czemu pomieszczą wiele garnków, patelni, lub innych elementów, które postanowimy tam trzymać. Stosując takie rozwiązanie mamy pewność, że wykorzystujemy optymalnie, dostępne w szafce, miejsce. Przy czym staje się ono łatwo dostępne, gdyż nie wymaga wyciągania wszystkiego z przodu, żeby dokopać się do rzeczy na tyłach. Cały system można wysunąć poza obrys szafki.

Kosze typu cargo, są kolejnym rozwiązaniem, które chyba lubicie tak samo jak my! Są idealnym pomocnikiem gotowania, szczególnie często umieszczane w pobliżu płyty grzewczej. Fantastycznie sprawdzają się do przechowywania przypraw lub octów, olejów, itd. Pozwalają również na ergonomiczne zagospodarowanie niewielkich przestrzeni, od nawet 15 centymetrów

 

 

 Wam jak się podoba zaprezentowana aranżacja? My jesteśmy zachwyceni!

Jeśli marzycie o harmonijnej kuchni, pełnej dobrych rozwiązań  - zapraszamy do kontaktu!

Stwórzmy razem kuchnię na miarę Twoich potrzeb!

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com