Kuchnia glamour w dobrym stylu

W kuchniach glamour, chyba jak w żadnych innych musimy uważać z proponowanymi rozwiązaniami.

Niezwykle łatwo "przedobrzyć" w ubieraniu takiej kuchni, czego wynikiem nie będzie elegancja, a tandeta.

Zapraszamy na spacer po przestrzeni w niezwykle wyrafinowanym, przyciągającym wzrok wydaniu.

 

S t y l   g l a m o u r   -   b l a s k   i   e l e g a n c j a

Glamour charakteryzuje luksusowo i bogato stylizowanymi wnętrzami, zdecydowanie jest to opozycja do minimalizmu, czy surowości loftowych wystrojów. Celowym zabiegiem jest wypełnianie tych pomieszczeń kontrolowanym przepychem i splendorem. Materiały oraz dodatki dobierane są w taki sposób, aby fascynować, przyciągać wzrok i emanować luksusem i bogactwem. Jednak pośród tego wszystkiego należy zachować umiar i wykazać się wyczuciem smaku, aby nie przesadzić, a z luksusowej kuchni nie zrobiła się tandeta. Glamour polega na kontrastach, najczęściej zestawia się biel z czernią, antracytem. Z takim połączeniem idealnie sprawdzą się zarówno złote (rzadsze), jak i srebrne, chromowane dodatki. Blasku mogą dodać lustra wkomponowane w kuchnię oraz oświetlenie - ozdobne lampy i kinkiety.

W naszej propozycji miejsce znalazły wszystkie omawiane powyżej cechy stylu glamour.

 

N i e s t a n d a r d o w e   f o r m y   -   p o d e j ś c i e   d o   s p r z ę t ó w   A G D

W niniejszym projekcie szczególnie skupiliśmy się na niestandardowej, bogatej i eleganckiej formie. Można to zauważyć głównie przy ścianie ze sprzętami AGD oraz przy zabudowie okapu.

Miejsce dla siebie znalazła nie tylko lodówka w zabudowie, ale również ekspres, winiarka, szuflada do podgrzewania, mikrofalówka i piekarnik. Aby pobawić się formą zaproponowano wysunięcie części sprzętów poza linię reszty frontów oraz oprawienie ich w ozdobną ramę. Bez wątpienia jest to niebanalne rozwiązanie, którego nie spotyka się w realizacjach. Dodatkowo jest to nawiązanie do sztukateryjnych listew planowanych w pozostałych pomieszczeniach domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy większą spójność stylistyczną całego domu. Zatroszczono się również o symetrię, która znacząco podwyższa walory estetyczne zastosowanego rozwiązania. 

Obudowa okapu zaprojektowana została w taki sposób aby dodać pomieszczeniu jeszcze więcej szyku i spójności. Jest to niestandardowa, sporych rozmiarów konstrukcja dopasowana do całej zabudowy, klasyczna, ale nieco unowocześniona, piękna w swojej prostocie. Jednym słowem - zachwycająca forma. W tym przypadku również nawiązujemy do listew sztukateryjnych. Obudowę ukoronowano listwą wieńczącą, która dopełnia szyku całego elementu. Czołowo zdecydowano się na przeniesienie rodzaju ramy obecnej na wszystkich frontach. W wyniku czego osiągamy efekt zaplanowanego przepychu z dobrym wyczuciem smaku.

 

Z e s t a w i e n i e   k o n t r a s t ó w 

Zdecydowano się na bardzo kontrastowe połączenia wykończeń materiałów. Biel zestawiono z czernią i antracytem, a mat z połyskiem i lustrem. Zastosowane kolory wnoszą do projektu wiele luksusu i elegancji, dają poczucie bogactwa i przepychu, w ich opozycji mamy lakierowane matowe fronty z chromowanymi uchwytami. Podłogi, blat oraz okładziny ścienne w połysku przepięknie odbijają światło, nawet pomimo dominacji czerni. Nad okładzinami, przy zabudowie okapu podjęto decyzję o zwielokrotnieniu tego efektu, poprzez wykończenie ściany lustrem

 

D o d a t k i   -   n a j w a ż n i e j s z y   s z l i f 

Chromowane, eleganckie relingi o ozdobnej formie nadają matowym frontom niezbędnego błysku. Dobrze i solidnie wykończone sprawiają, że kuchnia nie nabiera tandetnego wydźwięku. Niezwykle szykowna, stylizowana bateria trójotworowa, dzięki rzadkości występowania wnosi do pomieszczenia poczucie luksusu i wyjątkowości. Wiszące kinkiety, bogato zdobione kryształkami idealnie wpasowują się w całą aranżację, głównie dzięki temu, że stanowią jedynie akcent - ale za to jaki!

Wyspę zdecydowano wzbogacić o toczone nogi w białym kolorze, który również wybrano na tył wyspy. 

 

 

A Wam jak się podoba zaprezentowana aranżacja? Jesteście fanami stylu glamour?

Jeśli marzycie o eleganckiej kuchni, pełnej dobrych rozwiązań  - zapraszamy do kontaktu!

Stwórzmy razem kuchnię na miarę Twoich potrzeb!

 

 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com