Kuchenne inspiracje w stylu nowojorskim

Zacznijmy nasze inspiracje dotyczące stylu nowojorskiego od krótkiego opisu czym właściwie on jest i czym się charakteryzuje.

Wnętrze aranżowane w tej konwencji, to przede wszystkim elegancka przytulność. W kwestii kolorów znajdziecie tam barwy stonowane: szarości, beże, mleczne biele połączone z nasyconymi kolorami. Szczególną uwagę przypisuje się dodatkom – długim do podłogi, ciężkim zasłonom, dekoracyjnym żyrandolom i miękkim dywanom. Co zaś tyczy się samych mebli, to zachowane są one zazwyczaj  w formach klasycznych, z ciekawym tapicerowaniem, użyciem drewna połączonego ze stalą i szkłem.

Co ważne, meble w stylu nowojorskim powinny mieć matowe wykończenie i szykowny design. W zgodzie z amerykańskim trendem będą fronty ramiakowe połączone z frontami szklanymi. Kuchnia nowojorska nie musi być wyłącznie biała – jeśli wnętrze jest przestronne, możesz śmiało zestawić jasne fronty z ciemnymi (np. białe i antracytowe). Ważne, żeby całość prezentowała się spójnie i elegancko. Przy wyborze blatu sugeruj się tym, że styl nowojorski hołduje wysokiej jakości surowcom – w tym naturalnym kamieniom typu marmur i granit. Kuchenne meble w stylu nowojorskim potrzebują również „kropki nad i”, czyli uchwytów. Dobrym wyborem będą klasyczne – linearne o ozdobnym kształcie lub gładkie gałki. 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com